Ekranlar
Ekranlar; ilgili proje altında bulunan tasarım alanı/çerçeveleridir. Ekranlar ile web, tablet veya telefon gibi cihazların sadece biri özelinde UI geliştirmeleri yapılabileceği gibi, Responsive olarak tüm cihazlar için ortak bir tasarımda hazırlanabilir.
Bir ekranı Design/Tasarım, Preview/Önizleme ve Code/Kod Görünümü olarak 3 farklı şekilde görüntüleyebilirsiniz.
Ekran tasarımını yaptığınız görünümdür. Sol ve sağ kenarlardaki paneller ile ekran için yeni bileşenler ekleyebilir ve bu bileşenlere ait özellik ve stil bazında değişiklikleri yapabilirsiniz. Yine bu görünüm modunda ekranın tarihçesini, ekrandaki bir bileşene ait atanmış yorumları ve daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.
Bu panellerden biri de Screens panelidir. Screens paneli ile de aynı proje altında bulunan diğer ekranlar listelenir. Liste içinden bir ekrana tıklayarak o ekranın açılmaısnı sağlayabilir, açık olan ekrana ait düzenleme işlemlerini yapabilirsiniz.
Tasarladığınız ekranın nasıl görüneceğini test ettiğiniz görünümdür. Bu görünüm tipinde web, tablet ve telefon gibi cihazlar (ayrıca popüler marka ve modeller) üzerindeki görünümlerini de test edebilirsiniz. Ayrıca ekranın PNG formatında bir görüntü doyasını da bilgisayarınıza Preview Mode üst menüsünden indirebilirsiniz.
Hazırladığınız ekran ve içeriğinde kullanıdğınız bileşen/bileşen gruplarına ait kodları görüntüleyebildiğiniz görünüm tipidir. Bu görünümdeyken açık olan ekrana ait kodları tekil veya çoklu (Component Groups/Bileşen Grupları ayrı ayrı belgeler halinde paketlenir) dosyalar halinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.