Kuika Designer'ı Öğrenmek
Kuika Designer sürükle bırak bileşenler ile UI (Kullanıcı Arayüz) tasarımları yapabileceğiniz bir platformdur. Hazır bileşen kütüphanelerinin yanında custom (özel) olarak ekleyebileceğiniz kütüphaneler ile de arayüzler geliştirebilirsiniz.
Proje ve altındaki ekranlar, ekranların paylaşımı, yorumlar ve onay süreci süreci vb. özellikler Kuika Designer içinde kullanabileceğiniz harika bölümlerindendir. Bu tipteki platformda yeni olan bir kullanıcıysanız demo olarak eklenmiş proje ve ekranları inceleyerek başlayabilirsiniz. Eğer deneyimi bir kullanıcıysanız uygulama özelliklerini ve ekran tasarlama sürecini kavraya bilmek için nispeten az bileşene sahip ekranlar ile başlayabilirsiniz. Arayüz, paneller ve bileşenler bazındaki özellikler hakkında fikir sahibi olduğunuzda kompleks ekran tasarımlarına başlayabilirsiniz.
Hemen her seviyede ki kullanıcıların hızlı bir başlangıç yapabilmesi için öğrenmesi gereken konuları aşağıda sıraladık. Bu konu başlıkları ile arayüz ve ekran tasarım sürecine ait ihtiyacınız olan giriş seviye bilgilerini öğrenmeiş olacaksınız.

Yardım

Başkalarından öğrenmek her zaman eğlencelidir! Otodidakt bir öğrenme yönteminiz olsa da Kuika Designer ekibi olarak size yarıdm edebilmek için sorularınızı bekliyor olacağız. Aradığınız cevabı en iyi şekildecevaplaya bilmemiz için altta dikkate almanızı rica ettiğimiz bazı detaylar var:
  1. 1.
    Başkalarının, ne sormak istediğinizi net olarak anlayabilmesi için olabildiğince sorunuzu net yazın.
  2. 2.
    Hali hazırda problemi gidermek için neleri denediğinizi ve başkalarında almış olduğunuz cevapları sorunuza ekleyin.
  3. 3.
    Uygulamanızın hangi çalışma alanından olduğunu ve adını paylaşın ki ekibimiz ilgili uygulamayı inceleyebilsin. Eğer uygulamanız gizli ise, sorunuza ekran görüntüleri eklemeyi ihmal etmeyin. Sorunuz ne kadar anlaşılır olursa, o kadar hızlı cevap bulacağınızı hatırlatalım.
Copy link
Contents
Yardım