Avantajlar
Şirketinize özel geliştirdiğiniz bir komponent kütüphaneniz bulunuyorsa, proje ekipleriniz bu komponentlerin getirdiği belirli tasarım standartları ve bilinçli kısıtlamalar ile geliştirme yapmak durumundadırlar.
Sketch, Photoshop, Adobe XD benzeri araçlar ile veya prototipleme araçları ile elde edilen görsel çıktılar, çeşitli yöntemlerle html/css formatına dönüştürülebilse dahi, şirketinizde geliştirilen kütüphanenizdeki komponentler ile yeni bir proje geliştirecek olan, proje ekiplerine yeterince yardımcı olamayacaktır.
Bu tür tasarım araçları ile tasarlanan vektör çizimler, ancak komponentleri üreten yazılım altyapı ekiplerine fayda sağlayabilir.
Projenin analiz aşamasında hayal edilen tasarım, bu tür bir grafik editörü ile hazırlandığında ve proje ekibine iletildiğinde; ortaya çıkan uygulama ile hedeflenen görseller çoğu zaman farklılıklar gösterir.
Bu durumun çözümü için proje ekiplerinizde, hiç bir kodlama bilgisine sahip olması gerekmeyen analist, kullanıcı deneyimi uzmanı gibi şirketinizin DNA’ sına en uygun rollerdeki ekip üyeleri, veya tercihinize göre yazılım ekipleriniz, Kuika Designer sayesinde kütüphanenizde bulunan bileşenler ile gerçekçi tasarımlar hazırlayabilirler.
Bu sayede;
  • Analiz aşamasındaki tasarım ile projenin sonunda ortaya çıkacak ekran tasarımları bire bir aynı olur.
  • Yazılım ekibinin kullanımı için hazır bir kod üretilmiş olur. Bu kodu doğrudan veya parçalar halinde kullanabilir ve yazılım sürecinize hız katabilirsiniz.
  • Tasarımlarınızın paylaşımı, önizleme ve onay süreçleri Kuika Designer’ ın gelişmiş özellikleri sayesinde yönetilebilir.
  • Farklı cihazlardaki çözünürlük aralıkları, responsive davranışlar tasarım esnasında gözlemlenebilir ve iyileştirilebilir.,
  • Versiyon yönetimi ile geçmişe yönelik karşılaştırmalar yapılabilir.
  • Kodlama bilmeyen kullanıcılar css stil yönetimini görsel araçlar sayesinde kolayca gerçekleştirebilir.
  • Yeniden kullanılabilir komponent grupları oluşturulabilir, ekipler arasında paylaşılabilir. Bu sayede standart tasarımları kullanan düzenli projeler elde edilmekle birlikte hızla ekran tasarımı yapabilmeniz sağlanır.
  • Şirketinizdeki ekiplerin kullanımı için önceden tanımlı şablonlar hazırlayabilirsiniz.
  • Geçmiş tarihte tasarımın nasıl bir yol izlediği ve kimler tarafından değiştiridiği bilgisine ulaşabilirsiniz.
Ekranları farklı cihazlar üzerinde responsive önizleme, paylaşım, onay süreci ve versiyon yönetimi ile Kuika Designer ile hemen başlayın.
Copy link