Arayüz
Design Görünümü; ekran tasarımının yapıldığı bölümdür. Ekran hazırlama sürecinde ihtiyacınız olan Preview / Önizleme, Components / Bileşenler, Properties / Özellikler ve Styling / Stil gibi bölümler bulunur.
 1. 1.
  Breadcrumb / Belge Yolu : Açık olan ekran ve bulunduğu proje adı görünür. Burası bir bağlantı yapısındadır ve proje ekranını tıklayarak açabilirsiniz.
 2. 2.
  Save / Kaydet : Açık olan ekrana ait kayıt seçenekleri listelenir. Save, Save As.., Sav as a template ve Save as a Component Group seçenekleriyle kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
 3. 3.
  Undo-Redo / Önceki-Sonraki İşlem : Yaptığınız işlemler geri alabilir, geri aldıklarınızı yineleyebilirisniz.
 4. 4.
  Devices / Cihazlar : Çalıştığınız ekranı Web, telefon ve tablet boyutlarında görüntülemenizi sağlar. Modlar arasında dilediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.
 5. 5.
  Preview Mode / Ön Gösterim : Hazırladığınız ekranı Designer uygulaması panelleri olmadan görüntülemenizi sağlar.
 6. 6.
  Approval / Onay Süreci : Proje oluşturma açılır penceresinde belirlediğiniz onay adımlarına göre açık olan akranı onaya göndermenizi sağlar.
 7. 7.
  Share / Paylaşım : Açık olan ekranı paylaşabilirsiniz.
 8. 8.
  Profile / Profil : Role Tanımlama (Roles) ve İşlem Tarihçesi (Logging) ekranlarına ulaşabilirsiniz.

Left Bar

 1. 1.
  Components /Bileşenler : Component Sets ile tanımlanmış bileşenlerin listelediği bölümdür. Bu listede ayrıca New Project açılır penceresi ile eklenen HTML etiketleri ve kullanıcılar tarafından hazırlanmış Component Groups / Bileşen grupları da bu bölümde listelenir.
 2. 2.
  Screens / Ekranlar : Proje içinde oluşturduğunu ekranların listesidir. Liste içinde açılmasına istediğiniz ekrana tıklamanız yetelidir.
 3. 3.
  Design Mode / Tasarım Modu : Ekran tasarımının yapıldı görünüm tipidir. Ekran üzerine bileşenler, ekleme, bileşenler üzerinde değişikliklerin yapıldığı görünümü açar. Ekranlar ilk açılışta design mode ile açılır.
 4. 4.
  Code View / Kod Görünümü : Tasarımını yaptığınız ekranın reaction kodlarının görüntülendiği görünüm tipidir. Bu ekranla kodları tekli veya çoklu olarak kaydedebilirsiniz.
 5. 5.
  Component Sets / Bileşen Setleri : Bileşen ve setlerinin ekleme, düzenleme işlemlerinin yapıldığı ekrandır.

Left Bar

 1. 1.
  Properties / Özellikler : Her bir bileşen için geliştirme ekibi tarafından tanımlanmış parametreler listelenir ve ihtiyaca göre düzenlemeler yapılabilir.
 2. 2.
  Styling / Stil : Pozisyon, font ve gölge gibi görsel düzenlemeleri yapabilirsiniz.
 3. 3.
  Documents / Belgeler : Ekran analizi, mockup, tasarım sistemi detayları gibi belgeleri URL bazlı ekleyebilirsiniz.
 4. 4.
  Comments / Yorumlar : Ekran paylaşımı gönderdiğiniz kullanıcılar tarafından ekran üzerinde bileşenlere yapılan yorumları görüntüleyebilir, yorumlara cevap gönderebilirsiniz.
 5. 5.
  History / Tarihçe : Açık olan ekranın versiyon tarihçesini listeleyebilir, onaylanmış versiyonlarını görüntüleyebilirsiniz.
 6. 6.
  Support / Destek : Teknik ekibe soru ve geri bildirimlerinizi gönderebilirsiniz.
 7. 7.
  User Guide / Kullanıcı Klavuzu : Yardım ve kullanım kılavuzunu açmanızı sağlar. Yeni sekmede açılır.
 1. 1.
  Breadcrumb / Bileşen Yolu : Ekran seçili bileşenin hiyerarşik olarak üstünde bulunan kolon, satır gibi diğer bileşenleri gösteren listedir.
 2. 2.
  Zoom / Yakınlaştır : Çalıştığınız ekranın yakınlık/uzaklık olarak görünümü değiştirmenize yardımcı olur.
 3. 3.
  Keyboard Shortcuts / Klavye Kısayolları : Kaydetme, silme veya görünüm modları arasında geçişler gibi işlemlere ait kısayolların listelendiği açılır penceredir.
 4. 4.
  Version / Versiyon : Uygulamanın anlık olarak bulunduğu versiyonunu gösterir.
 5. 5.
  Clean Screen / Ekranı Temizle : Ekran içindeki bileşenleri siler.

Canvas

Orta bölümde bulunan alan ise çalışma ekranıdır. Daha fazla bilgi için Yeni Ekran Oluşturma makalesini inceleyin.